Kartupeļu ciete ir līdzeklis pret 20 problēmām. Jūs būsiet pārsteigti!

Visvienkāršākā kartupeļu cieta agrāk vienmēr bija obligāta jebkuras virtuves sastāvdaļa. Bet tagad šis vērtīgais produkts ir aizmirsts.

Kad man vecmāmiņa pastāstīja par kartupeļu cietes īpašībām, es sākumā neticēju, bet pēc tam nolēmu pamēģināt. Strādā! Tagad daudzas sadzīves problēmas pavisam viegli atrisinu bez dārgiem ķīmiskiem līdzekļiem, no kuriem man, starp citu, bija alerģija.

1. Sudrabs. Skaistas karotes un dakšiņas varēju ātri notīrīt. Tagad tās spīd. Nepieciešams ūdenim pievienot 2 tējkarotes kartupeļu cietes, pēc tam iemērkt ūdenī priekšmetus, un pēc tam nomazgāt par parastu tīrīšanas līdzekli.

2. Logi. Tagad es esmu aizmirsusi par ilgajām mokām, kad stikli ir jāberž, līdz tie spīd. Vienkārši ūdenim pievienoju kartupeļu cieti, kas darbojas kā abrazīvs. Un gatavs – viss spīd, bet svītru nav.

3. Tīrs paklājs. Grīdas pārklāji man mājās cieš diezgan bieži. Bērni izlej sulas un biezeņus, bet, ja svētku laikā uz tā vēl nokrīt trekns vistas gabals…Izrādās, ka taukus no paklājiem lieliski uzsūc tā pati kartupeļu ciete. Es vienkārši uzberu pleķim virsū kartupeļu cieti, un tā uzsūc sevī visus netīrumus. Pēc 10 minūtēm var izsūkt paklāju.

4. Apdegumi. Vasarā pludmalē nebiju nemaz tik bieži, bet paspēju pāris reizes apdegt. Es pati biju ļoti pārsteigta, ka atjaunot ādu arī palīdzēja kartupeļu ciete! Nepieciešams samaisīt pulveri ar ūdeni, lai sanāktu biezenis. Tālāk šo biezeni uzsmērē uz cietušajām ādas vietām.

5. Viegla gludināšana. Agrāk lietas cietināja, bet tagad gludināšanas procesā izmanto speciālus izsmidzināmos līdzekļus, kuru sastāvs liek gribēt kaut ko labāku! Pagatavot līdzekli ideālai gludināšanai var pavisam viegli. Uz katru ūdens glāzi ņemu 1 ēdamkaroti kartupeļu cietes.

6. Aromātiski apavi. Jā, apavu smaku lieliski likvidē kartupeļu ciete. Ja jūs visu dienu esat staigājuši un neesat paspējuši apavus izmazgāt, tad pietiek, ja uz nakti tajos iebērsiet kartupeļu cieti. Tā pāris stundu laikā uzsūks visas smakas, bet no rīta iegūsiet tīru apavu pāri. Starp citu, šādā veidā es likvidēju smakas no paklāja, kad bērni sāka apgūt podiņmācību.

7 un 8. Ādas apģērbs un mēbeles. Iztīrīju savu mēteli mājās bez jebkādas ķīmiskās tīrīšanas, pagājušā nedēļā ādas apšuvumu uz krēsla attīrīju no taukiem. Vienkārši uzbēru traipam virsū kartupeļu cieti un ar mitru lupatiņu paberzēju. Bet kartupeļu cietei kādu laiciņu ir jāpastāv uz traipa, lai viss kārtīgi uzsūktos.

9 un 10. Grāmatas un kārtis. Tādas lietas var atbrīvot no mitruma, ja ieliksiet plastmasas maisiņā un apbērsiet ar kartupeļu cieti, un pēc tam maisiņu pakratīsiet.

Šķir nākošo lapu un iepazīsties ar citām īpašībām 

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment