Mihaels Šūmahers nācis pie apziņas! Par viņa dzīvību cīnījās 6 gadus…

Viņu ārstēs ar eksperimentālām procedūrām.

Septiņkārtējais “Formula 1” čempions Mihaels Šūmahers nācis pie apziņas Žorža Pompidū vārdā nosauktajā slimnīcā Parīzē.

Par to paziņoja medmāsas, kuras viņu apkopa.

Bijušajam sacīkšu braucējam nozīmēta eksperimentāla ārstēšana ar cilmes šūnu izmantošanu. Tās tiks ievadīti Šūmahera sirds muskuļos. Procesu vadīs 69 gadus vecais profesors Filips Menaše.

2013.gada 29. decembrī Mihaels Šūmahers nopietni cieta kalnu slēpošanas negadījumā Francijas Alpos. Izbraucot ārpus trases robežas, viņš neveiksmīgi nokrita un ar galvu atsitās pret akmeni. Šūmahera galvas ķivere pārlūza.

Sākumā sportists atradās pie apziņas, tomēr pēc tam ārsti bija spiesti viņu pieslēgt pie mākslīgās elpošanas sistēmas. Pārciešot divas smadzeņu operācijas, Šūmahers bija ievadīts mākslīgās komas stāvoklī.

2014.gada jūnijā kļuva zināms, ka cietušo izveda no komas, un viņš bija izrakstīts no slimnīcas. Līdzās tam sportista menedžere Sabīne Kēma brīdināja medijus, ka informācija par cietušā rehabilitāciju tiks paturēta slepenībā.

Vēlāk Šūmahera ģimenes advokāti paziņoja, ka viņš nespēj patstāvīgi stāvēt, iet un runāt, kā arī esot nopietnas problēmas ar atmiņu.

2018.gada nogalē tika ziņots par Šūmahera veselības stāvokļa uzlabošanos: viņu atslēdza no mākslīgā elpošanas aparāta, viņš sāka elpot patstāvīgi.

Vai tiešām medicīna spēs viņu atgriezt pie pilnvērtīgas dzīves?

avots: leparisien.fr

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment