Wizz Air avioparks ir viens no jaunākajiem pasaulē

Šveices lidsabiedrību informācijas dienesta CH-AVIATION* jaunākie dati liecina, ka Wizz Air, vienai no Eiropas visstraujāk augošajām lidsabiedrībām un lielākajam zemizmaksu pārvadātājam Centrāleiropā un Austrumeiropā, ir viens no visjaunākajiem avioparkiem pasaulē.

To pārvadātāju vidū, kam ir vismaz 100 lidmašīnu, Wizz Air avioparkam ir viens no vismazākajiem lidmašīnu vidējā vecuma rādītājiem — 5,43 gadi. Tikai vienai lidsabiedrībai Eiropā un vēl divām pasaulē ir mazliet jaunāks avioparks, taču Wizz Air kopumā ieņem pirmo vietu zemizmaksu lidsabiedrību vidū. Pašlaik Wizz Air Hungary ekspluatē 118 ultramodernu Airbus A320 saimes lidmašīnu parku.

Pārvadātājs Lidmašīnu vidējais vecums Galvenā pārvalde

Aeroflot 4,70 Krievijā

Hainan Airlines 5,06 Ķīnā

Saudia 5,13 Saūda Arābijā

Wizz Air 5,43 Ungārijā

Sichuan Airlines 5,65 Ķīnā

Lidsabiedrības meitasuzņēmumam Lielbritānijā Wizz Air UK, kas pašlaik ekspluatē 11 lidmašīnas, ir otrais jaunākais avioparks pasaulē ar lidmašīnu vidējo vecumu tikai 0,95 gadi.

Pārvadātājs Lidmašīnu vidējais vecums Galvenā pārvalde

Norwegian Air Sweden 0,74 Zviedrijā

Wizz Air UK 0,95 Apvienotajā Karalistē

Norwegian UK 1,04 Apvienotajā Karalistē

SAS Scandinavian Airlines Ireland 1,30 Īrijā

Flyadeal 1,34 Saūda Arābijā

Wizz Air jaunajam un modernajam avioparkam bija svarīga loma, kad pasaules vienīgā vienas pieturas lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūra AirlineRatings.com atzina uzņēmumu par vienu no desmit visdrošākajiem zemizmaksu pārvadātājiem 2019. gadā.

Nepārtraukti augošajam avioparkam pievienojas arvien vairāk jaunu lidmašīnu, kas padara Wizz Air arī draudzīgāku videi. Šā gada sākumā Wizz Air Budapeštas bāzē saņēma pirmo Airbus lidmašīnu A321neo, un kopš marta lidsabiedrības avioparkam ir pievienojušās vēl piecas. Turklāt lidsabiedrība ir pasūtījusi vēl 274 pasaulē efektīvākās vienejas lidmašīnas, ieskaitot 20 Airbus lidmašīnas A321XLR.

Airbus lidmašīnu A321neo jaunās paaudzes dzinēji un salona etalonkonstrukcija nozarē nodrošina degvielas izmaksu ietaupījumu par 20 procentiem. Turklāt A321neo ir ievērojami draudzīgākas videi ar trokšņa līmeņa samazinājumu gandrīz par 50 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes lidmašīnām, kā arī slāpekļa oksīda izplūdes samazinājumu par 50 procentiem. Ar 56,5 g CO2 uz pasažierkilometru 2019. gada maijā Wizz Air bija lidsabiedrība ar vismazāko ietekmi uz vidi, rēķinot uz vienu pasažieri.

Wizz Air Holding valdes priekšsēdētāja vietnieks un ekspluatācijas direktors Dīderiks Pens sacīja: „Pasažieru drošība vienmēr ir bijusi mūsu galvenā prioritāte, tāpēc pēdējos gados mēs turpinām sava labi koptā avioparka atjaunināšanu un modernizēšanu ar nepārtrauktām jaunu lidmašīnu piegādēm. Mēs lepojamies, ka Wizz Air avioparkam ir viens no vismazākajiem lidmašīnu vidējā vecuma rādītājiem ne tikai Eiropā, bet arī visā pasaulē, jo tas mums ļauj kopā ar mūsu labi sagatavotajām pasaules klases apkalpēm sniegt kvalitatīvus un drošus pakalpojumus pasažieriem, kā arī līdztekus samazināt mūsu pasažierkilometra ietekmi uz vidi, nepārtraukti pievienojot avioparkam jaunas un ultraefektīvas Airbus lidmašīnas A321neo.

* CH-AVIATION iekļāva komercpārvadātājus ar vismaz piecām lidmašīnām, kurās ir vismaz 30 sēdvietu.

Par Wizz Air

Wizz Air ir lielākā zemizmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas ekspluatē 118 lidmašīnu Airbus A320 un Airbus A321 parku un no 25 bāzēm piedāvā lidojumus vairāk nekā 650 maršrutos, savienojot 149 galamērķus 44 valstīs. Wizz Air vairāk nekā 4500 aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas biļešu cenas, padarot Wizz Air par vairāk nekā 34 miljonu pasažieru izvēli 2018. gadā. Wizz Air akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ, un uzņēmums ir iekļauts indeksos FTSE 250 un FTSE All-Share Indices. Wizz Air ir reģistrēta saskaņā ar Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) Ekspluatācijas drošības auditu (IOSA), kas ir lidsabiedrību drošuma atzīšanas etalons visā pasaulē. Pasaules vienīgā lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūra airlineratings.com nesen ir nosaukusi uzņēmumu par vienu no desmit visdrošākajām lidsabiedrībām pasaulē, un par 2019. gada lidsabiedrību to ir atzinis Air Transport Awards — vienīgais starptautiskais apbalvojums, kas tiek piešķirts gada izcilniekiem aerokosmiskajā nozarē vissvarīgākajās kategorijās.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment