Svinam vārda svētkus lūsēniem

Rīgas Zoodārza lūšu saimē šogad meiteņu gads – 3. aprīlī Latvijas dižkaķu pārim Kamēlijai un Rubīnam pasaulē nāca 3 mazuļi. Pagāja vairākas nedēļas,

līdz māte atļāva mazuļiem izlīst no migas, taču tagad kaķēni jau ir krietni izauguši un labprāt spēlējas pa visu voljēru. Nu pienācis laiks dot vārdus lūsēnu meitenēm. Un tas notiks otrdien, 13. augustā plkst. 13.00 Rīgas Zooloģiskajā dārzā pie Lūšu mītnes.

Rīgas Zooloģiskais dārzs jau vairāk nekā 20 gadus sekmīgi piedalās lūšu vairošanas programmā (ESB -Eiropas ciltsgrāmata, to uztur Šverīnes zoodārzs Vācijā). Lūši no Latvijas ir ģenētiski ļoti augstvērtīgi. Pēdējo 10 gadu laikā lūsēni nosūtīti uz citiem zoodārziem Igaunijā, Lietuvā, Skotijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Ukrainā un Japānā. No 2009. gada 8 lūši nosūtīti uz Poliju, kur ar Pasaules dabas fonda (WWF) atbalstu tiek veikts šo savvaļas kaķu reintrodukcijas projekts.

Būs apskatāmi dikdiki

Zoodārza dzīvnieki Rīgas pilsētvidē

Vai zini, kur Rīgā atrodams lauva, pāvs, pūce vai briedis? Protams, zooloģiskajā dārzā, bet ne tikai… Nebūt nav noslēpums, ka dažādus mūsu galvaspilsētas namus rotā neskaitāmas dzīvnieku figūras.

Šī gada Rīgas svētki veltīti Rīgas leģendām. Savukārt Zooloģiskais dārzs aicina Rīgas pilsētas svētkos iepazīt un izzināt pilsētvidē sastopamo dzīvnieku figūru prototipus – dzīvus dzīvniekus un salīdzināt ar to, kā tēlniekiem izdevies tos iemūžināt. Jau no ceturtdienas visiem interesentiem būs iespēja zooloģiskajā dārzā meklēt un iepazīt dzīvniekus, kuri raduši atainojumu pilsētas vidē. Šim nolūkam izveidota ceļa lapa, ko varēs saņemt zooloģiskā dārza kasēs vai arī lejupielādēt no Zoodārza mājaslapas. Tas izdarāms šeit: http://www.rigazoo.lv/media/darbalapas/RigaZOO_dzivnieki_pilseta_LV.pdf

Pētīsim Rīgas leģendas Zoodārzā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment