Kā palīdzēt bērnam, ja skolā noticis konflikts?

Bieži vien problēmas skolā bērniem ir kaut kādu ģimenes attiecību problēmu rezultāts.

Kādreiz visi tēti un mamma arī bija bērni, un arī mācījās skolā. Un, bez šaubām, katram skolā norisinājās dažādi konflikti. Reizēm arī viņi paši uzsāka konfliktu. Bet tagad, kad tēti un mammas ir izauguši, un viņu bērnam skolā ir noticis konflikts, viņi var nebūt tik mierīgi un saprātīgi. Un uzreiz rodas jautājums par to, kā rīkoties šādā situācijā? Kā palīdzēt bērnam un nepadarīt visu vēl sliktāku?

Bērna problēmas skolā bieži vien sakņojas ģimenes attiecībās. Bet tas ne vienmēr ir redzams. Ne katrs skolēns uzsāk konfliktu ar skolotājiem, vai arī ar klasesbiedriem. Ļoti daudz kas ir atkarīgs no bērna rakstura, no tā, kā viņš māk komunicēt kolektīvā, tikt galā ar dažādiem nervu sabrukumiem.

Ir ļoti svarīgi, lai bērns prastu viegli adaptēties pie jauniem apstākļiem. Bērni ir tik dažādi: kāds ļoti viegli ar visu tiek galā, bet kāds cits ļoti pārdzīvo notikušo un pārlieku satraucas.

Un, ja vēl tādiem bērniem ģimenē nav tā labākā atmosfēra, tad no konfliktiem nekādi nav iespējams izvairīties. Tad vecākiem, pirms skriet uz skolu taisīt “skaidrošanos”, vajag pievērst uzmanību savai attieksmei pret bērnu un atmosfērai, kāda valda mājās.

Aiziet uz skolu tomēr vajag. Lai noklausītos skolotāja versiju. Tas palīdzēs izveidot detalizētāku konflikta problēmzonu. Var būt arī tā, ka bērns izpušķos savu sakāmo, vai arī samelos. Bet klasesbiedri, vai arī skolotājs var izstāstīt patiesāku notikušā versiju. Nevajag nostāties kāda pusē.

Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu 

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment