Ziemassvētku kaktuss būs pilns ziediem, ja sekosi šiem noteikumiem

Grūti noticēt, ka ir kaktuss bez ērkšķiem, kurš turklāt arī mīl nevis sauli, bet ūdeni. Bet viņš pastāv. Tas ir par Ziemassvētku kaktuss.

Augs ieguvis šādu nosaukumu, jo tas parasti zied Ziemassvētkos vai vēlu rudenī. Ziemassvētku kaktuss lieliski grezno māju, taču tas reti zied. Lai augam būtu daudz ziedu, ir jāievēro daži kopšanas noteikumi.

Daudzi pieļauj kļūdu, rūpējoties par šo augu kā par parastu kaktusu. To ilgstoši nevar uzglabāt sausā telpā. Ar pienācīgu rūpību Ziemassvētku kaktuss ziedēs pat pēc 15-20 gadiem.

Kopšanas noteikumi:

1.Ziemassvētku kaktuss nejūtas ērti, skatoties uz dienvidiem vai rietumiem, jo to var ietekmēt spēcīga gaisma. Ideālā temperatūra visu gadu ir 15 ° C.

2. Vasarā to var novietot svaigā gaisā, taču ir svarīgi to dzirdināt katru dienu.

3. Ziemassvētku kaktuss ir kaprīzs augs, tāpēc to dīgšanas laikā nevajadzētu traucēt. To nevar pārvietot no vienas vietas uz otru, un pat podam labāk nepieskarties.

4. Pavasarī augam nepieciešams mēslojums. Izmantojiet tikai pusi no daudzuma, kas norādīts uz iepakojuma. Vasarā to zari sāk augt, un šajā periodā ir nepieciešams mēslot tikai 2 mēnešus. Sākot ar septembri, mēslojumu neizmanto līdz pat pavasarim.

Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment