Signet Bank veiksmīgi noslēdz parakstīšanos uz Sun Finance grupas obligācijām

Ir veiksmīgi noslēgusies pirmā Signet Bank organizētā obligāciju emisija – parakstīšanās uz Sun Finance grupas obligācijām.

Ar obligāciju emisijas palīdzību Sun Finance grupa ir piesaistījusi investīcijas 10 miljonu EUR apmērā. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2021. gada 20. augusts, gada kupona likme – 11% ar kupona izmaksu reizi ceturksnī. Obligācijas tika piedāvātas Signet Bankas klientiem un institucionāliem investoriem ar minimālo ieguldījumu apjomu 50 000 EUR katram investoram slēgta piedāvājuma veidā.

Sun Finance grupa ir viens no straujāk augošajiem patēriņa kreditētājiem Eiropā, kas šobrīd darbojas piecās valstīs – Dānijā, Kazahstānā, Polijā, Latvijā un Meksikā. Pateicoties datu analīzē balstītai pieejai un jaunāko tehnoloģiju izmantošanai, kā arī spēcīgai akcionāru bāzei un pieredzējušai vadības komandai, grupa īsā laika periodā ir spējusi izveidot apjomīgu un kvalitatīvu kredītportfeli, kas šī gada jūlija beigās sasniedza 85 milj. EUR.

Ar obligāciju emisijas palīdzību piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti tālākas kredītportfeļa izaugsmes finansēšanai esošajos un jaunos tirgos, kā arī finansējuma struktūras diversificēšanai.

“Esam priecīgi, ka Sun Finance grupa ir uzticējusi tieši mums veikt savu pirmo obligāciju emisiju, kā arī gandarīti, ka izdevās veiksmīgi nodrošināt darījuma strukturēšanu un investīciju piesaisti. Šī ir pirmā obligāciju emisija, ko Signet Bank organizēja saviem klientiem. Redzam, ka Latvijā ir daudz uzņēmumu, kuriem līdzekļu piesaistīšana, realizējot obligāciju emisiju, ir laba alternatīva tradicionālajam bankas kredītam, tāpēc esam gatavi aktīvi piedalīties un saskatām labas perspektīvas savas darbības paplašināšanai šajā segmentā,” stāsta Signet Bank valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

“Šis ir nozīmīgs stūrakmens Sun Finance grupas izaugsmē – šī obligāciju emisija ir pierādījums mūsu grupas veiksmīgai attīstības stratēģijai. Īsā laika periodā Sun Finance ir spējusi nodrošināt strauju biznesa izaugsmi trīs kontinentos, stabilus finanšu rādītājus, kā arī diversificēt finansējuma avotus. Investoru augstā interese ir skaidri apliecinājusi, ka Sun Finance stratēģija ir spēcīga un mērķēta pareizā virzienā. Esam pateicīgi Signet Bank par veiksmīgo sadarbību obligāciju emisijā, nodrošinot efektīvu darījuma īstenošanu un investīciju piesaisti,” stāsta Sun Finance dibinātājs un vadītājs Toms Jurjevs.

Par obligāciju emisiju

Obligāciju emisija ir pasaulē plaši izmantots alternatīvs finanšu resursu piesaistīšanas avots, kurš emitentam piedāvā virkni priekšrocību, piemēram, iespēju diversificēt savus finansējuma avotus, iespēju piesaistīt būtisku finansējuma apjomu, fleksibilitāti attiecībā uz darījuma struktūru, naudas plūsmu optimizēšanu un uzņēmumu atpazīstamības veicināšanu, un nereti ir finansiāli izdevīgāks risinājums par citiem aizņēmumu veidiem. Signet Bank piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu, kas emitentam nepieciešams veiksmīgai parāda vērtspapīru emisijas realizēšanai.

Par Signet Bank

Banka dibināta 1992. gadā ar nosaukumu Latvijas Biznesa banka. Kopš 2013. gada bankas stratēģija ir vērsta uz turīgu privātpersonu un viņiem piederošo kompāniju apkalpošanu, liekot uzsvaru uz klientu kapitāla apkalpošanas kvalitāti un investīciju projektu strukturēšanu. Signet Bank vairākuma akcionāri ir Latvijas un starptautisku investoru grupa, kurā ietilpst SIA Hansalink, SIA Fin.lv un Signet Global Investors Limited.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment